Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Veliaj: Thirrjet për luftë nuk i shkojnë Presidentit, LSI në pikë të hallit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj i ftuar në Report TV foli gjerë e gjatë për Presidentin Ilir Meta për të cilën u shpreh se thirrjet për luftë nuk i shkojnë.

“Thirrjet për luftë nuk i shkojnë një Presidenti”-tha ai.

Veliaj u ndal edhe te aleanca e PS-së me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ai tha se gjendja e LSi-së është shumë e keqe dhe se fakti që nuk kanë mbajtur asnjë premtim ka detyruar ata të ndërrojnë qarqe çdo mandat.

“Kështu që ata kanë sot një vakum moral. Shiko njësinë nr 1 ku janë drejtuesit e LSI-së. Skanë mbajt asnjë premtim. Ne kemi njerëz të stabilizuar. Ne nuk ndërrojmë qarqe në çdo mandat.

Fakti që ska asnjë në Tiranë një figurë do të thotë që janë në pikë të hallit. Ky është halli i tyre. Shyqyr ne s’kemi të tilla halle.”-tha Veliaj.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet