Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Skuadra e De Biasit nuk shkon më shumë se barazim në “Elbasan Arena”

Sfida mes Azerbajxhanit dhe Qipros ka përfunduar me rrjeta të paprekura.

Ndeshja u zhvillua në Shqipëri, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Kjo sfidë ishte e vlefshme për Ligën e Kombeve dhe u zhvillua në Shqipëri për shkak të luftës që po zhvillohet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë.

Azerbajxhanasit patën raste të pastra shënimi, madje në minutën e 27’ të sfidës, kapiteni Qarayev Q, çoi dëm një 11-metërsh.

Ekipi i drejtuar nga ish-tekniku kuqezi, De Biazi, do të tentonte dhe disa herë të tjera rrugën e rrjetës, kjo shihet dhe nga gjuajtjet në portë, ku ekipi azer ka regjistruar gjashtë të tilla, ndërsa qipriotët asnjë gjuajte.

Me këtë barazim Azerbajxhani shkon në kuotën e katër pikëve dhe renditet e treta në grup, pas Malit të Zi të vendit të parë dhe Luksemburgut të vendit të dytë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet