Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama tregon se në Shqipëri janë ulur vrasjet, Strazimiri: Për Merkelin, nuk është strategji thënia “hëngshin kokat e njëri-tjetrit”

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka publikuar një grafik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit tregon se vrasjet në Shqipëri kanë njohur ulje.

Strazimiri shprehet se Rama me këtë grafik i bën karshëllëk kancelares Angela Merkel, duke shtuar se për Gjermaninë, nuk është strategji thënia “hëngshin kokat e njëri-tjetrit”.

Postimi i ish-deputetit të PD-së Gent Strazimiri:

Karshillëk Kancelares Merkel…?!

Një ditë pasi Kancelarja Merkel i telefonon dhe në emër të integrimit i kërkon të luftojë krimin e organizuar, ky mashtrimi i zakonshëm me “uljen e numrit të vrasjeve” merr përmasa karshillëku ndërkombëtar…

Them karshillëk, sepse ky e di që edhe Kancelarja Merkel e di, pasi këtu veç ambasadës ka edhe ca duzina oficerësh të Bundeskriminalamt të instaluar në Tiranë, pikërisht se ky është bërë njësh me krimin.

Për Kancelaren Merkel dhe Gjermaninë, “hëngshin kokat e njëri-tjetrit” nuk është as strategji e as luftë kundër krimit.

Për Kancelaren Merkel dhe Gjermaninë, të llogarisësh 3 të vrarë si 1 vrasje të vetme, është mashtrim i ulët.

Ky karshillëk prej mashtruesi ordiner, tregon se sa seriozisht e ka, dhe pse nuk e do integrimin….

Mafia dhe integrimi nuk shkojnë bashkë, kanë agjenda të kundërta!

Kancelarja Merkel dhe Gjermania po bëjnë të pamundurën që ne të integrohemi!

PENGESA ËSHTË QEVERIA!

#25_prill

#hiqe_me_votë_pengesën_e_integrimit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet