Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama për situatën kriminale: Në 2012 u shënuan 126 vrasje ndërsa në 2019 u regjistruan 58

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me një krahasim mbi situatën kriminale në Shqipëri gjatë viteve të fundit.

Përmes një postimi në Facebook ai ka shpërndarë statistika sipas Policisë së Shtetit.

Më 2012 janë shënuar 126 vrasje ndërkohë që në 2019 u shënuan 58.

Postimi i plotë

Mirëmëngjesi dhe me këto shifra që tregojnë sa shumë kanë harruar disa që flasin për rritje të krimit (ndërkohë që nuk po vendos 2020-ën sepse shifra është ende më shumë domethënëse, po meqë viti s’ka mbaruar akoma), ju uroj një ditë të mbarë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet