Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Një tjetër kryeministër në ikje! Qytetarët australianë godasin me domate makinën e kreu të shtetit (video)

Një pjesë e qytetarëve në Australi duket se janë të pakënaqur me kryeministrin e tyre, Scott Morrison, e për këtë arsye gjatë ditës kanë gjuajtur me domate makinën e tij.

Morrison ishte për një vizitë në qendrën e zhvillimit të vaksinave, pranë Universitetit në Queensland, ku po punohet për një vaksinë COVID-19. Gjatë kësaj vizite protestuesit goditën me domate makinën e tij. Qytetarët ishin mbledhur për të protestuar, për mos pranimin e refugjatëve dhe azilkërkuesve.

Qeveria sistematikisht është kritikuar për politikat e ndjekura sa i përket trajtimit të refugjatëve dhe azilkërkuesve. Kombet e Bashkuara i kanë cilësuar qendrat e paraburgimit në ishujt e largët Manus në Papua Guinea e Re dhe në Nauru në Paqësor si “të ashpra”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet