Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nga e enjtja maska me detyrim, Rama: Shpresoj që qytetarët ta marrin seriozisht

Kryeministri Edi Rama në një takim për çështjen e korrupsioni u ndal tek vendimi i qeverisë se duke nisur nga e enjtja maskat do të bëhen të detyrueshme për çdo ambient.

Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë theksoi se shpreson që kjo masë të gjejë zbatim për të shmangur në mbyllje të dytë.

“Dua t’ju falënderoj që jeni ndihmë në vendosjen e maskave të cilat nga e enjtja do jenë të detyrueshme. Shpresoj që kjo masë të zbatohet nga qytetarët, që çdo individë të bënte detyrën e vet të vogël përballë asaj që do të ndodhte në një mbyllje të dytë për shkak të këtij virusi të pabesë.”, -tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet