Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kim Kardashian dhuron 1 milion dollar, lidhja e ngushtë me Armeninë

Motrat Kardashian po mbledhin fonde për t’i ardhur në ndihmë Armenisë dhe popullsisë armene të Nagorni Karabakut, për të cilin prej javësh kanë shpërthyer përplasje të armatosura.

Motrat e famshme kanë shfrytëzuar rrjetin e Instagramit ku folën për mbledhjen e fondeve në ndihmë të banorëve të gjendur në mesin e një konflikti të ashpër luftarak.

Këtë e bënë përmes organizatës joqeveritare Fondi Armen.

Këto ndihma konsistojnë në ushqime, pajisje mjekësore dhe veshmbathje.

Ndërkohë vetë Kimi bëri njoftimi se ajo do të dhuronte 1 milion dollarë kësaj organizate, e cila po merret me menaxhimin dhe koordinimin e situatës.

Ylli i reality show-t është me origjinë armene nga i ati. Por ndonëse ajo është e famshëm sot në mbarë botën, për shkak të çështjeve kulturore dhe të traditës, në Armeni shihet në një dritë jo shumë pozitive, ndërkohë që armenët krenohen shumë me këngëtarin e famshëm francez me origjinë prej andej, Charles Aznavour.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet