Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Foto/ Moti i keq godet Greqinë, erërat e forta dëmtojnë shtëpi dhe makina

Moti i keq ka goditur Neos Marmaras duke bërë që i gjithë qyteti grek të mbulohet nga uji. E vendet që janë goditur më së shumti nga një stuhi shiu ishin Tasos, Krf dhe Athina.

Dëmet materiale që janë shkaktuar në destinacionin e preferuar turistik, Halkidiki janë shumë të mëdha. Stuhia ka “marrë me vete” shumë kulme të shtëpive, kurse copëzat e forta që binin nëpër rrugë kanë dëmtuar edhe një numër të madh makinash.

Erërat e forta me shpejtësi prej 80 kilometra në orë, kanë bërë që të dëmtohen kulmet e materialet e forta që binin në tokë të bllokonin shumë rrugë.

Në Athinë shumë rrugë janë mbuluar nga uji, e erërat kanë shkulur me rrënjë pemët. Ekipet e zjarrfikësve kanë marrë qindra telefonata nga qytetarët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet