Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emri/ I dënuar me burg për trafik droge, kapet në Murriqan 29-vjeçari

Ktristian Makaj, një 29-vjeçar i dënuar me 2.5 vite burg për shitje dhe prodhim droge është arrestuar në Muriqan të Shkodrës.

29 vjeçari i cili ishte në kërkim në Shqipëri u pikas në Pikën Kufitare të Muriqanit.

Që në 6 maj të 2019 Gjykata e Apelit të Shkodrës ka dhënë dënimin me 2.5 vite burg për Makajn i cili tashmë duhet të vuajë vendimin ndaj tij në Shqipëri.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër

Muriqan/Shkodër

Kontrolle të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe kapjen e personave në kërkim.

Policia Kufitare ka ndaluar një 29-vjeçar të shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje narkotikësh.

Shërbimet e PKK Muriqan, si rezultat i shtimit të kontrolleve për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që tentojnë të kryejnë trafiqe të paligjshme, bazuar dhe në analizën e riskut, kanë kaluar për kontroll të detajuar shtetasin Kristian Makaj, 29 vjeç, i cili gjatë përpunimit të detajuar të dokumenteve ka rezultuar se ishte person i shpallur në kërkim.

Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve e kanë ndaluar këtë shtetas, pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim të formës së prerë, datë 06.05.2019, e ka dënuar me 2 vite e 5 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet