Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Dy çuna ka Tirona, bojn harab një kasaba”, Murrizi ironi me Ramën e Bashën

Deputeti Mylsym Murrizi ka ironizuar me anë të një postimi në Facebook, kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Murrizi ndan video të deklaratave të kryeministrit për maskat dhe gafën e kreut të PD-së, Lulzim Basha për bizneset.

“Dy Çuna ka Tirona” shkruan Murrizi.

Postimi në Facebook
“Çfar ka ndikuar qe Dr Prof biologo-epidemiologu Kolombo Pipero Rama ka ndryshuar mendim per maskat dhe Prof Dr Basha i ekonomise globale ben “ nikoqirin” e bizneseve 6 nga 4 kane falimentuar
Kur i degjon se sa “ kopetent” jane sejcili ne fushen e Tij me kujtohen dy vargjet e kenges:
DY ÇUNA QE KA TIRONA
BOJN HARAB NJE KASABA
Ne fakt keta jane 4 “ çuna” dhe nje goce qe kane bere haram nje dynja”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet