Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Detajet nga krimet në Elbasan, zbulohet ekzekutimi tjetër i Nuredin Dumanit

Detaje të reja dalin në dritë pas ekzekutimeve mafioze të ndodhura kohët e fundit në qytetin e Elbasanit.
Dumani i shpallur në kërkim nga policia për vrasje, ka qenë mik i ngushtë me Klevis Kapllanajn.

Pas një ekzekutimi, ata dyshohet se kanë kryer së bashku, marrëdhëniet e tyre janë përkeqësuar për shkak të një sasie parash.

Sipas burimeve, Dumani dyshohet të ketë vrarë shokun e tij për të humbur gjurmët në lidhje me ekzekutimin e Emiljano Ramazanit, ngjarje e ndodhur më 21 korrik. Ramazani u masakrua me thikë pas shpine.

Kapllanaj, 39 vjeç, baba i katër fëmijëve u ekzekutua ne makinën e tij poshtë pallatit. Sipas burimeve, nga krahasimi i pamjeve filmike, Kapllanaj dyshohet të jetë ekzekutori i Emiljano Ramazanit, shkruan panorama.

Sipas hetimeve, Kapllanaj dyshohet të jetë edhe personi që vendosi armën në servisin në pronësi të Albert dhe Seit Manahasës në Qytetin e Peqinit. Në të njëjtën servis, dyshohet se u sigurua automjeti i cili u përdor nga autorët e vrasjes së trefishte në rreth Rrotullimin e Bradasheshit, ku mbetën të vrarë Endrit Dylgjeri, Arben Dylgjeri dhe shtetasi turk Erdal Duranay, 51 vjeç.

Seit Manahasa dhe babai i tij Alberti vijojnë të qëndrojnë nën masën arrest me burg për armën e sekuestruar në pronën e tyre. Vetë Seit Manahasa, ka pasur miqësi me shtetasin Talo Çela, i shpallur në kërkim nga policia për grabitjen e Rinasit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet