Basha i përgjigjet Ramës: Fshihesh si struc pas një lapsusi

Politikë
Basha i përgjigjet Ramës: Fshihesh si struc pas një lapsusi

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas komenteve të këtij të fundit për lapsuset e bëra të tij.

Në një postim në Twitter, kreu i PD shkruan se vjedhja dhe keqqeverisja janë drama e çdo shqiptari.

“Kur vjedhja galopante, keqqeverisja, ekonomia dhe shëndetësia janë sot drama e çdo shqiptari,KM fshihet si struci pas një lapsusi. Tragjike dhe me pasoja është të kesh një KM që nuk do ta t'ja dijë për 6 në 10 biznese drejt mbylljes, e 100 mijë shqiptarë që kanë humbur punën.”-shkruan ia në Twitter.

ME TE LEXUARAT