Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Të thotë sa të dojë fola me Merkel apo me Zotin”, Meta: Rama preu 5 qershorin…

Presidenti Ilir Meta i ftuar këtë mbremje në emsionin Çim Peka Live komentoi videomesazhin e Angela Merkel me kryeministrin Edi Rama.

Ai me ironi tha se “Rama të thotë sa të doja fola me kancelaren Merkel apo fola me Zotin” dhe se asgjë se ndryshon fatin e tij në zgjedhjet e ardhshme.

“Rama të thotë sa të dojë fola me kancelaren Merkel apo fola me Zotin, ai preu 5 qershorin dhe nuk ka hapje negociatash.

Kush prek zgjedhjet do të ketë probleme tyë paimagjinueshme. Nuk kanë ndodhur këto gjëra as në regjime të kaluara.

Nuk më intereson opozita, më interesojnë shqiptarët. Unë i kam thënë opozitës që të mos djegin mandatet se Rama është i papërgjegjshëm dhe nuk do reflektojë.”-tha Meta.

Ai u ndal dhe te dekoratat ndërsa u shpreh se është detyrë e Presidentit të nderojë heronjtë.

“I jap dekoratat se e kam për detyrë. Është detyra e Presidentit të nderojë heronjtë. Këta duan të çbëjnë atdheun.

Kam lindur në një shtëpi partizanësh. Shtëpia ime është djegur disa herë. Kjo është detyra ime. Ahmet Zogu ka marrë dekoratat më të larta nga presidentët e mëparshëm”-u shpreh ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet