Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tajlandë, treni merr përpara autobusin, humbin jetën 20 persona

Një autobus duke shkuar drejt një tempulli budist u përplas me një tren në Tajlandën qendrore të dielën, duke vrarë të paktën 20 njerëz dhe 30 të plagosur.

Aksidenti ndodhi pranë stacionit hekurudhor Khlong Kwaeng Klan 63 km (40 milje) në lindje të Bangkok, tha Maitree Tritilanon, guvernator i provincës Chachoengsao, ku ndodhi ngjarja.

Një autobus turne që transportonte rreth 60 punëtorë të fabrikës gjatë rrugës për në një ceremoni Budiste teksa po kalonte në binarët u godit nga një tren mallrash.

Guvernatori Maitree tha se provinca do të instalojë me shpejtësi sinjalistika si dhe do të presë pemë pranë kalimit për të përmirësuar shikimin.

Rrugët e Tailandës renditen ndër më të rrezikshmet në botë ku numri I viktimave është shumë I lartë sipas pas Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet