Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nga 15 tetori fillojnë gjobat, Manastirliu: Maska e detyrueshme kudo jashtë shtëpisë

Nga 15 tetori qytetaret shqiptare qe kapen pa maske anti covid ne publik do te penalizohen me gjoba. Lajmin e ka bere me dije kryeministri dhe ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu.

Nderkohe nje dite pas ketij njoftimi, ka qene serish ministrja e Shendetesise qe ka perseritur se mbajtja e maskes do te jete e detyrueshme kudo jashte shtepise.

Reagimi i Manastirliut:
🔴 Masat #antiCOVID
Të kontribuojmë të gjithë për të fituar betejën më të rëndësishme, betejën për shëndetin✅
‼️Vendose #maskën ose barrierën mbrojtëse prej tekstili #kudo, në çdo ambient jashtë shtëpisë! Pa harruar të ruash distancën dhe kujdesin për higjienën. Me zbatimin e këtyre rregullave ulet me mbi 60% rreziku i prekjes nga COVID19.

Maska anti-covid me detyrim, Rama: E kemi vetë në dorë që mos të mbyllemi sërsish

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet