Meta: Qeveria është e rrëzuar prej kohësh, Rama me frikësime e blerje nuk mund të minimizojë humbjen

Politikë
Meta: Qeveria është e rrëzuar prej kohësh, Rama me

Presidenti Ilir Meta ndodhet në një prononcim për median.

I përgjigjet Ramës.

“Dje ishte asambleja e LSI-së se vetëm për LSI u fol.

Unë i kam bërë letër Asamblesë. Rama ti japë llogari Asamblesë dhe tu thotë shqiptarëve kë ka takuar presidenti skutave, orën, ditën.

Qeveria është e rrëzuar prej kohësh. Qeveria ka rrëzuar veten dhe ka zero legjitimitet për aq kohë sa shkatërron procesin zgjedhor dhe i vë kazmën marrëveshjes së 5 qershorit dhe kujton se me blerje, e frikësime do të mund të minimizojë humbjen e vet. Unë jam me 5 qershorin. Unë jam president dhe do I dal për zot vendit me çdo shqiptar dhe socialist e opozitarë të ndershëm”

ME TE LEXUARAT