Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Në dhjetor dhjetëfishohet numri i banorëve që furnizohen me ujë 24 orë”- Rama publikon shifrat

Mungesa e ujit 24 orë është një nga problematikat në vendin tonë. Për këtë çështje kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook. Rama shkruan se gjatë qeverisjes është rritur ndjeshëm numri i banorëve që kanë ujë 24 orë.

Rama gjithashtu premton se në dhjetor do të dhjetëfishohet numri i banorëve që furnizohen 24 orë me ujë, në krahasim me 7 vite më parë. Sipas shifrave të publikuara nga kryeministri, në vitin 2013 117 mijë e 354 banorë furnizoheshin me ujë 24 orë, ndërsa këtë vit numri i banorëve që kanë ujë 24 orë është 1 milion e 112 mijë e 439.

Postimi i plotë i Ramës:

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet