Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Këto janë 11 shtetet që nuk kanë asnjë të prekur me COVID-19

Prej fillimit të pandemisë së Covid-19, shkencëtarët, zyrtarët shëndetësorë dhe qeveritë në të gjithë botën i kanë inkurajuar qytetarët të praktikojnë distancimin social dhe të shmangin kontaktet me të tjerët sa më shumë të jetë e mundshme.

Sipas të dhënave të përpiluara nga Worldometers, më shumë se 36,9 milionë njerëz janë infektuar me Koronavirus dhe numri i vdekjeve globale është të paktën 1,069,513.

Ndërsa më shumë se 27,7 milionë pacientë janë shëruar.Mirëpo ka ende disa vende që çuditërisht nuk kanë raportuar asnjë rast me koronavirus deri më tani.
Vendet ku koronavirusi nuk ka mbërritur:
Kiribati
Koreja e Veriut
Ishujt Marshall
Micronesia
Nauru
Palau
Samoa
Tonga
Turkmenistani
Tuvalu
Vanuatu

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet