Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E quajti spiropalist ordiner, Rama i përgjigjet Metës: Kur të dekorosh Skëndërbeun…

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj Presidentit Ilir Meta, duke i shkruan me ironi që të mos e mërziste Elisa Spiropalin, pasi kreu i shtetit e cilësoi një spiropalist ordiner.

Rama u ndal edhe dekoratat që Presidentit ka shpërndarë për disa figura të Luftës Nacional Çlirimtare.
Kryeministri Rama ne twitter:

Ilir mos e mërzit Elisën se kur të dekorosh Skënderbeun në kulmin e luftës për liri s’ke kujt tjetër t’ia dorëzosh medaljen, se Lulit i takon ajo e Hamzait, Saliu e ka hallall atë të Ballabanit dhe Monës i bie medalja e Teutës së Ilirisë që bie me të kushërirë nga burri ilir!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet