E quajti spiropalist ordiner, Rama i përgjigjet Metës: Kur të dekorosh Skëndërbeun...

Politikë
E quajti spiropalist ordiner, Rama i përgjigjet Metës: Kur të

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj Presidentit Ilir Meta, duke i shkruan me ironi që të mos e mërziste Elisa Spiropalin, pasi kreu i shtetit e cilësoi një spiropalist ordiner.

Rama u ndal edhe dekoratat që Presidentit ka shpërndarë për disa figura të Luftës Nacional Çlirimtare.

Kryeministri Rama ne twitter:

Ilir mos e mërzit Elisën se kur të dekorosh Skënderbeun në kulmin e luftës për liri s’ke kujt tjetër t’ia dorëzosh medaljen, se Lulit i takon ajo e Hamzait, Saliu e ka hallall atë të Ballabanit dhe Monës i bie medalja e Teutës së Ilirisë që bie me të kushërirë nga burri ilir!

ME TE LEXUARAT