Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet vrasja e vëllait të Talo Çelës në Elbasan? Disa të shoqëruar, një person në kërkim

Nje person i dyshuar eshte shpallur ne kerkim nderkohe qe Policia e Elbasanit ka shoqëruar në komisariat disa persona në lidhje me vrasjen e taksistit Bujar Çela.

Bujar Cela, vendi i vrasjes ne Elbasan
Bujar Cela, vendi i vrasjes ne Elbasan

Policia është drejt zbardhjes së vrasjes që ndodhi në 17 shtator të këtij viti në Bradashesh të Elbasanit, pas arrestimit të Erion Alibej një ditë pas ekzekutimit.

Vrasja ka dyshime se ndodhi si shenjë hakmarrje për vëllain e tij Talo Çela, të shumëkërkuar pas grabitjes në aeroportin e Rinasit, por edhe për vrasjen e dy vëllezërve Haxhia në Durrës.

Vrasja mafioze e Bujar Çelës, i cili punonte si taksist, ndodhi rreth orës 05:45 të mëngjesit të 17 shtatorit, teksa 62-vjeçari konsumonte çdo mëngjes kafenë në një lokal pranë rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Dyshohet se motiv i ngjarjes eshte hakmarrje ne lidhje me hesapet e hapura nga Talo Cela, aktualisht person i shpallur ne kerkim ne lidhje me grabitjen e miliona eurove ne aeroportin e Rinasit./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet