Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Skualifikimi nga listat e PD, Halit Valteri: Balliu do kandidojë me LSI-në, ka qenë këshilltar i Metës

Largimi i Klevis Balliut nga anëtarësia e Partisë Demokratike në Pogradec është komentuar sot nga deputeti Halit Valteri. Sipas tij, Balliu do të kandidojë nën siglën e LSI-së.

Ka qenë kjo deklarata e fortë e deputetit Valteri, i cili në studion e Report Tv tha se e mendon këtë pasi Balliu më herët ka qenë këshilltar i presidentit Meta.

“Me gjithë respektin për Klevis Balliun mendoj se do gjejë vend tek LSI dhe do të jetë te listat e saj. Do doja që të ishte pasi Klevisi është një politikan i ri dhe punëtor. Ai ka qenë këshilltar i Ilir Metës para se të bëhej deputeti i PD-së”, tha Valteri.

Për sa i përket procesit të PD për përzgjedhjen e kandidatëve për deputet, Valteri tha se kjo është e gjitha një farsë.

“Fakti që u la jashtë nga elektorati i PD nuk dua të përfshihem fare pasi kam qenë vetë tek ajo parti dhe e di si funksionojnë gjërat, Atyre u shkon lista gati nga kryetari. Ky proces është si t’i hedhësh hi syve demokratëve pasi e dimë shumë mirë që në PD vota delegohet nga klanet brenda partisë dhe kush është më afër tyre fiton”, u shpreh deputeti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet