Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Regjistrohen lekundje te forta termeti ne Shqiperi

Lekndje te forta termeti jane ndjere pak minuta me pare ne vend. Sipas aplikacionit te ESMC, fuqia e termetit ka qene rreth 4.9 ne zonen e detit Adriatik por mesa duket behet fjale per te dhena paraprake.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta pas mesnates, rreth ores 00.10. Sipas koenteve te qytetareve tek aplikacioni i ESMC, mesohet se ne Durres kane qene me te shumte ata qytetare te cilet i kane ndjere lekundjet.

Sipas ESMC, lekundja e ka pasur epiqendren 45 kilometer nga Tirana dhe 27 kilometer nga Durresi.

TERMETI I FUNDIT QE RAPORTON IGJEUM, ne 00.31 pas mesnate:
Data: 07/10/2020
Ora: 18:15:49 (UTC)
M=2.4
Place: Deti Adriatik, 3km VP Hamallaj
41.48° N, 19.5° E
Thellësia: 35 KM

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet