Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Plagosi të riun në Itali, arrestohet 36-vjeçari shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar i akuzuar për plagosje është arrestuar nga policia italiane në një lokal në Massa Lombarda në provincën e Ravenna-s.

Ai u vendos në pranga të mërkurën e javës së kaluar rreth orës 4 të pasdites teksa ishte ulur në një kafe me persona të tjerë.

Sipas hetimeve të karabinierëve, më datë 28 gusht shqiptari goditi me thikë një emigrant 22-vjeçar nga Etiopia pas një konflikti të çastit.

Ai e goditi disa herë me thikë në pjesën e barkut pranë një qendre sociale në Imola. I plagosuri u dërgua menjëherë në spital ku mori ndihmën e parë mjekësore.
Gjatë arrestimit të shqiptarit, policia gjeti 3 kartmonedha 20 euroshe false, një shkop hekuri dhe fatura banke.
Ndërkohë oficerët kontrolluan edhe shtëpinë e tij në Massa Lombarda të cilën e ndante me një tjetër shqiptar.

Në banesë iu gjetën një kartë identiteti, kartë shëndeti, një kopje të një kontrate celulari në emrin e një personi tjetër si dhe një biletë autobusi të linjës Bolonja-Bruksel që mbante datën 10 shtator.

Autoritetet dyshojnë se pas plagosjes së 22-vjeçarit, shqiptari është larguar drejt Belgjikës me dokumente false më pas është kthyer në Itali.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet