Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Marko Gjuriç emërohet ambasador i Serbisë në SHBA, një muaj pas marrëveshjes në Uashington

Marko Gjuriç, një nga politikanët serb më me ndikim në marrëveshjen e 4 shtatorit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, do të jetë ambasador në SHBA.

Ai u shkarkua nga posti i drejtorit të zyrës për Kosovën dhe Metohinë në Beograd, dhe qeveria e ka emëruar ambasador në SHBA, një muaj pas marrëveshjes.

Gjuriç njihet dhe për qëndimet e tij të qarta se nuk e mbështet njohjen reciproke Kosovë-Serbi si dhe këmbënguli që në Bruksel të hapet tema e Asosacionit të komunave serbe në Kosovë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet