Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kosova në disavantazh, mbyllet pjesa e parë e ndeshjes me Maqedoninë e Veriut

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Rezultati është 2-1 në të mirë të vendasve. Kosova e nisi mirë takimin me një dominim të lehtë, por ishte një autogol i Fidan Alitit që ndryshoi ritmin e lojës. Reagimi i Kosovës nuk o vonuar dhe shifrat i barazoi në minutën e 29’ Florent Hadërgjonaj me një gol të bukur pas daljes së gabuar të portierit të Maqedonisë së Veriut.

Vendasit e rikthyen epërsinë pas vetëm katër minutave pasi me kokë për 2-1 realizoi Darko Velkovski. Me këtë rezultat skuadrat kanë shkuar në pushimin mes dy pjesëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet