Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“42 pasgoditje tek Gjiri i Lalzit”, IGJEUM publikon te dhenat zyrtare te termetit

Emergjencat Civile kane shperndare njoftimin zyrtar ne lidhje me termetin qe u regjistrua pas mesnates ne zonen detare te Durresit duke shkaktuar lekundje te forta ne disa qytete.

“Ne oren 00:13 eshte regjistruar nje termet me madhesi 4.0 ne det, perballe Gjirit te Lalzit. Eshte pasuar nga 42 pasgoditje, me e madhja 3.5. Nuk raportohen deme”, thuhet ne njoftim.

Te dhenat e ngjarjes duket se jane perpunuar me pas, per shkak se ne momentin e ngjarjes, IGJEUM nuk kishte pasqyruar asnje njoftim per lekundjen ndersa njarja e fundit sizmike e publikuar ne sistemine tyre ishte nje termet i lehte i oreve te pasdites, citon lajmifundit.al. Sipas Ministrise se Mbrojtjes nga lekundjet nuk jane shkaktuar deme.

Regjistrohen lekundje te forta termeti ne Shqiperi

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet