Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zgjedhjet në PD, anëtarësia heq nga lista Klevis Balliun e Eduart Kaprin

Klevis Balliu dhe Eduart Kapri skualifikohen nga listat e PD per kandidate ne qarkun e Korces.

Ne votimin e zhvilluar mbremjen e sotme, te dy emrat qe ishin vendosur ne listen e propozuar anetaresise, jane refuzuar me numer te konsiderueshem votash kunder.

Klevis Balli ka qene nje nga deputetet me aktive ne protestat e banoreve te Unazes nderkohe qe Eduart Kapri ka drejtuar bashkine e Pogradecit.

Sipas burimeve nga PD, mesohet se Balliu ka pasur nje numer te konsiderueshem prej mbi 300 vota kunder nderkohe qe ish kryebashkiaku Kapri ka mbi 150 vota kunder.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet