Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zgjatet deri më 31 janar 2021 gjendja e emergjencës në Itali

Gjendja e emergjencës është zgjatur deri më 31 janar të vitit 2021 në Itali.

Zgjatja e gjendjes u votua nga parlamenti me 253 vota pro dhe 3 kundër, ndërsa opozita nuk votoi.

Në të gjithë territorin e vendit mbajtja e maskës në ambiente të jashtme është bërë e detyrueshme.

Sanksionet administrative janë nga 400 deri në një mijë euro për ata që nuk mbajnë maska. Rregullat hyjnë në fuqi duke nisur nga e enjtja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet