Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Votimet e anëtarësisë në qarkun e Korçës, konfirmohet si kandidat për deputet Salianji

Pas skualifikimit nga gara si deputet të Klevis Balliu dhe Eduard Kaprit anëtarësia e PD-së në qarkun Korçë ka konfirmuar si kandidat për deputet Ervin Salianjin.

Në Kolonjë u skualifikua vetëm Artur Nazarko, ndërsa 3 të tjerët do të vijojnë garën për të zënë një vend në listat e PD. Atje votuan 209 anëtarë, prej të cilëve 105 votuan kundër Artur Nazarkos, 46 kundër Fatimr Gudës, 36 kundër Soelto Lartit dhe 22 kundër Marjeta Halilit.

Dega Maliq konfimohen emrat:
1. Alfred Gega
2. Elidjon KollçInaku
3. Ervin Salianji
4. Magdalena Hoxha
5. Xhevdet Belishta

Dega Pogradec konfirmohen emrat:
1. Anila Hysenbegasi
2. Arjan Malcellari
3. Armant Zerka
4. Erald Kapri
5. Erlis Çela
6. Genti Çela
7. Oligert Mucollari
8. Selaudin Jakupllari

Dega Kolonjë konfimohen emrat:
1. Fatmir Guda
2. Marjeta Halili
3. Soelto Larti

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet