Modelja vritet aksidentalisht me armë gjatë një skene për TikTok

Showbiz
Modelja vritet aksidentalisht me armë gjatë një skene për

Modelja Areline Martinez po filmonte një skenë pengmarrjeje nga një “bandë e armatosur” kur një nga kolegët e qëlloi me armë në kokë dhe u largua nga skena e ngjarjes.

Ngjarja ndohdhi gjatë xhirimit të një videoje të rreme aksioni, për t’u postuar në rrjetin TikTok.

Ajo ishte 20 vjeçe dhe nënë e një fëmije.

Skena po gjirohej me armë dhe municione të vërteta për lojën e xhiruar më 2 tetor.

Autorët u larguan nga skena e krimit dhe Martinez ishte gjetur përtokë me duart ende të lidhura.

“Një nga hipotezat që po hetojmë është ajo e lojës me armët e zjarrit duke besuar se nuk ishte e mbushur dhe vrasjes aksidentale të gruas", tha prokurori i Chihuahua, Cesar Augusto Peniche Espejel.

ME TE LEXUARAT