Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Më shumë se 36 milionë raste me Coivd-19 në botë

Në mbarë botën, numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka tejkaluar shifrën 36 milionë.

Faqja e internetit “Worldometer” përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën dhe janë regjistruar gjithsej 36.052.573 raste me Covid-19.

SHBA mbetet vendi me numri më i madh i të infektuarve me 7.723.721 raste deri më tani.

Pas SHBA-së, 10 vendet e para me më shumë raste janë India (6.757.131), Brazili (4.970.953), Rusia (1.237.504), Kolumbia (869.808), Spanja (865.631), Peruja (832.929), Argjentina (824.468), Meksika (794.608) dhe Afrika e Jugut (683.242).

Deri më tani kanë humbur jetën 1.054.710 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet