Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Biden refuzon debatin me Trump: Ai është ende i sëmurë

Joe Biden, kandidati demokrat deklaroi se presidenti Donald Trump duhet të anulojë debatin presidencial që pritet të mbahet javën e ardhshme.

Arsyeja është pasi sipas tij është ende i sëmurë me koronavirus.

“Unë mendoj se nëse ai është ende i prekur nga COVID-19, debati duhet anuluar, pasi situata është shumë serioze”, tha Biden.

Kështu ka refuzuar debatin presidencial që është planifikuar, në 15 tetor në Miami në Florida.

Sipas ekspertëve mjekësorë, Presidenti Trump duhet të qëndrojë në izolim 10 ditë pas shfaqjes së simptomave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet