Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me Covid-19

Futollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Njoftimi është bërë nga Federata Zvicerane e Futbollit, ku sulmuesi me origjinë kosovare ka rezultuar pozitiv ndaj testit të bërë para ndeshjeve që Zvicra do të zhvillojë gjatë kësaj jave.

Në një moment jo të mirë tek kampionët e Anglisë, Liverpul, Shaqiri do të jetë i detyruar të karantinohet në Zvicër për të paktën 14 ditë.

Tek Liverpuli me koronavirus është edhe senegalezi Sadio Mane dhe spanjolli Tiago Alcantara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet