Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrasës i kërkuar ndërkombëtarisht, arrestohet shqiptari në Greqi, do të ekstradohet në Shqipëri

GREQI
Një shqiptar i cilësuar si vrarës në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Greqi.

Mediat greke shkruajnë se shqiptari ishte duke ecur si ‘zotëri’ në një zonë të Fokidës kur është kapur dhe arrestuar nga Polica greke.

Pikërisht për këtë shqiptar kishte një urdhër arresti ndërkombëtar nga dega e Interpol në Shqipëri.

Ai ndodhet në paraburgimin në Lamia dhe do të qëndrojë aty derisa të përfundojnë procedurat e ekstradimit për në Shqipëri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet