Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vendosi të futet në kafaz, ariu copëton të riun

Një punëtor u copëtua për vdekje nga një ari kafe pasi hyri në kafazin e kafshës në një cirk rus.

Valentin Bulich, 28 vjeç, u mbyll brenda kafazit me kafshën, sipas Cirkut të Madh të Shtetit të Moskës.

Ariu shtatë vjeçar i shqeu kokën, thanë raportet. Bulich pësoi plagë të shumta të rënda para se kolegët ta nxirrnin.

“Punëtorët e cirkut u përpoqën t’i shpëtonin jetën viktimës, por pa rezultat. Në një gjendje kritike, ai u dërgua në Spitalin Klinik Shtetëror Vinogradov, ku vdiq për shkak të plagëve”, thuhet në reagim.

Cirku tha se Bulich kishte bërë një ‘shkelje të rëndë të rregullave të sigurisë’ në hyrjen në kafazin e ariut në një ditë pushimi për interpretuesit. Motivi i tij për ta bërë këtë tani është nën hetim si pjesë e një hetimi penal për vdekjen e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet