Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trump do të marrë pjesë në debatin e ardhshëm presidencial

Pavarësisht infektimit me koronavirus, presidenti i SHBA-së Donald Trump ka planifikuar të marrë pjesë në debatin e planifikuar presidencial javën e ardhshme me rivalin e tij demokrat Joe .

Drejtori i komunikimit të fushatës elektorale të Trump, Tim Murtaugh.Murtaugh tha, “Qëllimi i Presidentit është të marrë pjesë në debat”.

Debati i dytë presidencial i zgjedhjeve do të organizohet në Miami, Florida. Në krahasim nga debati i parë, pyetjet në debatin e dytë presidencial do t’u drejtohen kandidatëve nga banorët e zonës së Miamit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet