Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Të dënuarit e burgut të Rrogozhinës nisin grevën, kërcënohen nga drejtuesit për izolim

Rreth 50 të dënuar kanë nisur tashmë grevën e urisë në burgun e Rrogozhinës.

Burime bëjnë me dije se vetë të dënuarit kanë treguar se prej dy ditësh gardianët dhe drejtuesit e burgut të Rrogozhinës janë duke ushtruar presion tek të burgosurit, se nëse do të futen në grevë do të futen në izolim.

Mësohet se 5 të dënuar në këtë burg janë futur në izolim pasi u bën thirrje të dënuarve të tjerë t’u bashkoheshin grevës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet