Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pirlo zgjedh lojtarët për Ligën e Kampionëve

Tekniku Andrea Pirlo ka përzgjedhur lojtarët që do të përfaqësojnë Juventusin në Ligën e Kampionëve.

Kampionët e Italisë do të jenë në grupin G në sezonin 2020/2021. Pjesë e grupit të tyre do të jetë Barcelona, Dynamo Kyiv dhe Ferencvaros.

Për këto ndeshje, Pirlo ka përzgjedhur skuadrën, por nuk i ka bërë një vend Sami Khediras.

Pjesë e kësaj liste është edhe transferimi i fundit i Juventusit, Federico Chiesa, që ka zgjedhur numrin 22.

Ekipi i zgjedhur nga Pirlo
1 Szczesny

3 Chiellini

4 de Ligt

5 Arthur

7 Ronaldo

8 Ramsey

9 Morata

10 Dybala

12 Alex Sandro

13 Danilo

14 McKennie

16 Cuadrado

19 Bonucci

22 Chiesa

25 Rabiot

28 Demiral

30 Bentancur

31 Pinsoglio

33 Bernardeschi

38 Frabotta

39 Portanova

44 Kulusevski

77 Buffon

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet