Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paralajmëron Meta: Ta dijë mirë djali i Kristaqit, do jem në krye popullit shqiptar

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar kreun e qeverisë Edi Rama për kapjen e shtetit dhe cenimin e standardeve të zgjedhjeve.
“Ta dijë mirë djali i Kristaqit, do jem në krye popullit shqiptar, kur na vjen hasmi tek dera na këndojnë pushkët nëpër kulla”,- tha Presidenti Meta. Kreu i Shtetit deklaroi se vendi është kapur nga një klikë oligarkësh që vendosin për çdo gjë duke nisur nga ekonomia dhe deri të vendimet e drejtësisë.

Teksa u pyet se kush do ta garantojë votën për shqiptarët më 25 prill, Meta dha fjalën se nëse nuk respektohet Marrëveshja e 5 Qershorit, e diela e 25 prillit do të kthehet në referendum.
“Zotëria të bëjë çfarë të dojë tani. Votën për shqiptarët do e garantojë populli shqiptar. Presidenti do të jetë në krye të popullit shqiptar. Populli shqiptar do të marshojë drejt kutive të votimit më 25 prill. Sado të përpiqen, ta pengojë, ta intimidojë, ta frikësojë, kjo gjë ka përfunduar. Mos ki merak se populli ka ato rregullat e veta të lojës. Kështu ishte edhe Markosi, por kur doli populli i tha ‘O vagabond, nuk të thamë të shkosh deri këtu. Merr helikopterin dhe… Vazhdo andej se të lame në dorë të popullit’. Kur del populli në rrugë, nuk ka diktatorë”,- tha Kreu i Shtetit në intervistë për Ora News.

I pyetur nëse pjesëmarrja do të jetë masive, Meta u shpreh se “do të jetë pjesëmarrja më e madhe në historinë e Shqipërisë”.
“Të jap fjalën. Me not do vijnë nga Italia. Do vijnë në këmbë shqiptarë nga Greqia, nga e gjithë Shqipëria, nga kudo. Të gjithë do vijnë. Nëse nuk respektohet 5 qershori dhe vazhdohet me këtë kështu, do të jetë referendum”.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet