Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Korçë, drejtoresha rezulton pozitive me COVID-19, mbyllet kopështi

Është konfirmuar pozitive me COVID-19 drejtoresha e kopshtit në qytetin e Korçës.

Mësohet se pas izolimit të saj në kushte shtëpie që prej ditës së premte dhe daljes së rezultatit dje, bashkia ka bërë të mundur edhe zbatimin e protokollit të sigurisë duke mbyllur kopshtin sot.

Në këtë mënyrë të gjithë kontaktet e drejtoreshës janë vetizoluar në banesat e tyre.

Burime bëjnë të ditur se së fundmi drejtoresha nuk ka patur kontakte të afërta me stafin e punës, ndërsa pas shfaqjes së simptomave të para ajo është vetizoluar në banesë dhe nga tamponi i kryer ka rezultuar pozitive

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet