Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kërkohej nga Interpoli për vrasje, arrestohet shqiptari në Greqi

Një shqiptar është arrestuar në zonën e Fokidës në Greqi. Nga kontrolli i ushtruar në detaje ndaj shqiptarit, rezultoi se ai ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje.

Ndërkohë, mediat greke raportojnë se Interpoli shqiptar kishte lëshuar një urdhër-arresti për këtë shtetas, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Ai u arrestua dhe u dërgua në Lamia, ku u urdhërua qëndrimi në paraburgim deri sa të përfundonte procesi i ekstradimit të tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet