Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Hoti: Kemi hyrë në dialog për një zgjidhje përfundimtare me Serbinë

Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se Kosova kanë hyrë në dialog me Serbinë që të arrihet një zgjidhje përfundimtare. Kreu i qeverisë kosovare ka pohuar se qeveria që ai drejton nuk ka frikë që t’i qaset dialogut.

“Kjo qeveri nuk ka frikë t’i qaset dialogut e të ulet në tavolinë sepse parimet janë të qarta. Nuk kam frikë të ju qasem të gjitha temave. Nuk kemi hyrë në procesin e dialogut për një zgjidhje të përkohshme, por për një zgjidhje përfundimtare, që i normalizon përgjithmonë raportet me Serbinë”, ka thënë ai para mediave.

Ai theksoi se me Serbinë janë duke dialoguar si dy shtete të barabarta dhe se tema e asociacionit është temë e mbyllur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet