Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Britani e Madhe/ Masakroi 7-vjeçaren pa mëshirë, shqiptarja përballet me gjykatën

Në Britaninë e Madhe, ka rinisur gjykimi ndaj një shtetase shqiptare, e cila akuzohet se ka vrarë një vogëlushe 7 vjeçe, në sytë e prindërve të saj.

Eltiona Skana, 30 vjeçe akuzohet se ka vrarë me thikë vogëlushen e mitur, Emili Xhons. Ngjarja që tronditi komunitetin e Mançestërit në verilindje të Anglisë, ndodhi të dielën e 22 marsit të këtij viti. Vajza kishte dalë shëtitje me prindërit.

Vogëlushja britanike po kalonte pranë 30-vjeçares me një skuter, kur ajo e goditi me thikë në qafë. Shqiptarja nga muaji maj është izoluar në bazë të ligjit për personat me çrregullime mendore.

Ajo përballet tashmë jo vetëm me akuzën e vrasjes, por edhe atë të posedimit të një arme të ftohtë. Eltiona Skana ka bërë paraqitjen e parë në gjykatë, me lidhje Skype, me kamera.
Në gjyq ishte i pranishëm edhe babai i vajzës së mitur, ndërsa çështja u shty për më datë 6 nëntor 2020.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet