Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

10 transferimet kryesore që u realizuan dje pak para mbylljes së merkatos verore

Për klubet evropiane ishte dje dita e fundit e afatit kalimtar veror ku mund të blinin dhe shisnin lojtarë varësisht nga nevojat e tyre për të pasur një skuadër sa më kompakte për edicionin garues 2020/21.

Disa skuadra realizuan disa goditje mjaftë cilësore duke i shfrytëzuar orët dhe minutat e fundit të merkatos.

Këto janë dhjetë transferimet më të mëdha që u konkretizuan gjatë ditës së djeshme:

Alex Telles, nga Porto te Manchester United

Federico Chiesa, nga Fiorentina te Juventusi

Justin Kluivert, nga Roma te RB Leipzig

Douglas Costa, nga Juventusi te Bayern Mynich

Rafinha, nga Barcelona te PSG

Thomas Partey, nga Atletico Madridi te Arsenali

Edinson Cavani si lojtar i lirë te Manchester United

Chris Smalling, nga Manchester United te Roma

Theo Walcott, nga Evertoni te Southamptoni

Amad Diallo, nga Atalanta te Manchester United

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet