Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stuhia në Francë, 4 të vdekur dhe 18 të zhdukur nga përmbytjet

Katër persona kanë vdekur dhe të paktën 18 të tjerë janë zhdukur nga përmbytjet e shkaktuara nga shiu i rrëmbyeshëm në Francën jug-lindore, thanë të hënën autoritetet lokale.

Gjatë fundjavës, Franca e Jugut u godit nga shiu i rrëmbyeshëm dhe lumenjtë që dolën nga shtrati kanë marrë me vete shtëpitë, urat dhe pjesët e rrugëve.

Një zëdhënëse e prefekturës Alpes Maritimes i tha Reuters se rreth 18 persona mund të jenë zhdukur, por nuk dha detaje të tjera.
Autoritetet nuk mund të japin një vlerësim më të saktë për numrin e të vdekurve nga përmbytja ndërsa shërbimet e urgjencës përpiqen të arrijnë në fshatrat e përmbytura pasi shumë rrugë janë bllokuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet