‘’Nuk më njeh, mos u merr me mua’’, Valteri sqaron sherrin me Gjiknurin

Politikë
‘’Nuk më njeh, mos u merr me mua’’, Valteri sqaron

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka zbuluar se pse sot ndoqi nga Kuvendi jashtë Damian Gjiknurin për të konfrontuar edhe fizikisht.

Valteri thekson se i ka ardhur një telefonatë kërcënuese nga Gjiknuri. Ai thekson se nuk frikësohet nga kërcënimet e tij apo të ‘’çunave problematikë’’ të tij. Saktësisht deputeti citon se i është thënë në telefon nga Gjiknuri ”nuk më njihni mua, mos u merrni me mua personalisht”.

Më tej i kërkon Ramës të të tërheqë Gjiknurin nga kërcënimet, madje duke e cilësuar si ‘’qen bir qeni’’. Ndërsa shton se vetë Gjiknuri ka blerë deputetë që sot me vota pro të kalojë ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

‘’Provokimet e Gjiknurit dhe çunave problematike, as më hynë as më dalin. S’jam idiot që të dal nga Kuvendi e të zë një deputet, mër këcënoi në telefon. Gjiknuri është në Pazar të plotë me bandat dhe krimin. I bëj thirrje të tërheqin këtë qen bir qeni pasi familja ime e ka provuar si i bën gjërat.

Si ta duan në parlament, jashtë parlamentit, me një Valter nuk merret dot. I kemi dhënë provat si familje si i përballojmë mbeturinat. Nuk e krahasojmë Ahmet Zogun me Gjiknurin, që si Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë ka vjedhur 100 milionë euro dhe i merr nga 5 milionë euro Guruja sa herë vjen dhe takon gruan.

Mazhoranca me fekale do përfundojë me 30 deputete, teksa me paratë e Gjiknurit janë blerë deputetë të tjerë. Deputetët e blerë janë ata që do të kalojnë me vota pro Kodin Zgjedhor. Unë jam kundër. ‘’- tha Valteri.

ME TE LEXUARAT