Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Miratohet KQZ e re, Ilirjan Celibashi zgjidhet Komisioner i Shtetit për Zgjedhjet

Kryekomisioneri i ri i Shtetit për Zgjedhjet do të jetë Ilirjan Celibashi.

Ish-kreu i KQZ dhe ish-ministër i PS, Celibashi është votuar me shumicë votash nga Kuvendi ditën e sotme.

106 vota pro mori Celibashi teksa vetëm 5 vota mori kandidati tjetër.

Në detyrën e anëtarit të Komisionit Rregullator të Zgjedhjeve janë përzgjedhur:

Ilirjana Nano
Dritan Çaka
Arens Çela
Muharrem Çakaj
Helga Vukaj

Ndërkohë në detyrën e anëtarit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve janë përzgjedhur:

Ilirjan Rusmali
Elvin Lako
Koli Bele
Elvis Çefa
Ledio Braho

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet