Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lista/ Mbyllet votimi për kandidatët e degës së Vlorës, kush janë 19 të përzgjedhurit

Në degën e Vlorës është mbyllur procesi për votimin e 19 kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike.

Vetë PD e këtij qarku njofton se në në proces kanë marrë pjesë 892 votues ose rreth 62% e anëtarësisë, nga 1500 demokratë në total.

Njoftimi i plotë:

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Vlorë.
Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë.

Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.
Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1500 anëtarë.
Pjesëmarrja në votime: 892 anëtarë ose 59,5 %.
Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:
Alta Haluci
Atird Hoxha
Bujar Leskaj
Edmond Fetahu
Eneida Vera
Eremal Arapi
Fation Veizaj
Hysni Sharra
Ilva Lamaj
Juliana Xhindoli
Kreshnik Alimerko
Liljana Elmazi
Lorenc Danaj
Martin Gega
Nada Daullja
Nadire Meçorapaj
Piro Ahmetaj
Saemira Shaska
Vullnet Karalliu
Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Vlorës janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Vlorës do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet