Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur nga Skrapari, ishte në terapi intensive prej 9 ditësh

Është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare, në këto orë të para të së hënës 5 tetor 2020, doktori i njohur i Skraparit, Esat Pashaj.

Doktor Esati u nda nga jeta pas prekjes në një stad të avancuar i një sëmundje shkaktuar nga coronavirus, ndërsa ishte i shtruar në Tiranë prej 9 ditësh në terapi intensive.

I lindur në 16.05.1948 dr.Esati ishte edhe njëherësh Anëtar i Këshillit Bashkiak Skrapar dhe njëherësh mbante detyrën e Nëndrejtorit të Spitalit Bashkiak Skrapar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet