Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Koronavirusi i merr jetën dizajnerit të famshëm Kenzo

Të apasionuarit pas modës normlisht duhet ta njohin markën e shumëpërfolur Kenzo.

Lajmi i keq është se dizajneri japonez i modës Kenzo Takada, i famshëm për markën e tij Kenzo, ka vdekur në moshën 81 vjeçare, nga koronavirusi.

Projektuesi i markës globale të modës ndërroi jetë në Spitalin Amerikan në Neuilly-sur-Seine, Francë, sipas burimeve të afërta. Lindur në vitin 1939, ai ishte i njohur në të gjithë botën për linjën e tij Kenzo.

81-vjeçari ishte projektuesi i parë japonez që bëri një emër shumë konkurrues në skenën e modës në Paris, gjithashtu është frymëzuar nga marka e njohur Yves Saint Laurent.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet